مرجع تخصصی محصولات سامسونگ از جمله گلکسی، نوت، یخچال، لوازم خانگی و ... با به روز ترین اخبار و مقالات

آیا تلگرام فیلتر می شود ؟ همه ی پشت پرده های فیلترینگ تلگرام

رای دادن به این پست

آیا تلگرام فیلتر می شود ؟ همه ی پشت پرده های فیلترینگ تلگرام

از روزی که تلگرام آمد زمزمه های فیلتر آن مطرح شد و تیتر یک این روزهای کانال های تلگرامی، فیلترینگ تلگرام و داستان های جالب و البته هوشمندانه ی پشت پرده ی آن است. یکی از وعده هایی که دولت دکتر روحانی برای رای گرفتن به مردم داد فضای آزاد و بدون فیلترینگ کشور بود و تقریبا در اکثر سخنرانی هایشان از فضای آزاد و بدون فیلترینگ کشوردفاع کرده اند.
اما با توجه به کارشکنی ها و عدم همکاری تلگرام با ایران، استفاده ی افراد معاند و ضد انقلاب از تلگرام برای تشویش اذهان عمومی، اقدامات خصمانه ی برخی کانال های ضد انقلاب و به زودی استفاده ی تلگرام از ارز دیجیتال و تضعیف نظام بانکی کشور فضای تلگرام در ایران نگران کننده شده است .

اما تلگرام این روزها جزوی از زندگی مردم شده است و تقریبا کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که از مزایای تلگرام استفاده نکرده باشد . حتی مدیران ارشد نظام کشور هم به خوبی می دانند که تلگرام این روزها جزوی از زندگی مردم شده است .

تلگرام فیلتر می شود؟

کاملا مشخص است که دو جریان قوی در کشور موافق و مخالف فیلترینگ تلگرام هستند ولی مطلبی که هر دو جناح خواهان آن هستند نبود انحصار در فضای مجازی کشور است .
با توجه به عدم همکاری تلگرام و ضرر های آینده ی آن بر نظام بانکی همچنین با توجه به اینکه کنترل فضای مجازی در پیام رسان های داخلی بسیار راحت است و البته نام گذاری سال 97 به سال حمایت از تولید داخلی توسط مقام معظم رهبری، زمزمه ها و حرف و حدیث ها برای فیلترینگ تلگرام شدت بیشتری گرفته است .
اما آنچه به نظر میرسد این است که حذف و فیتلر تلگرام در یک روز، کاری نه حرفه ای است و نه هوشمندانه چرا که اگر این اتفاق بیافتد مجدد شاهد فیلتر شکن هایی خواهیم بود که دست به دست خواهد چرخید و تجربه ی فیلترینگ و فیلتر شکن هایی که تکرار خواهد شد .

فیلتر شدن تلگرام

لذا راه بهتری در پیش گرفته شده و آن هم نا امید کردن و خبرهای ناامید کننده از تلگرام و وعده هایی همچون اینترنت رایگان پیام رسان های داخلی (که البته با توجه به هزینه های بالای آن معلوم نیست تا کی ادامه داشته باشد.) تا در دراز مدت از انحصار فضای مجازی توسط یک پیام رسان جلوگیری شود. به همین دلیل ما در خبرهایی از مسئولین هر روزه از فیلتر تلگرام تا آخر سال 96 ، تا 13 فروردین ، تا اول اردیبهشت و به همین ترتیب میبینیم که بیشتر یک جنگ روانی برای استفاده ی بیشتر از پیام رسان های داخلی است .

علی ای حال مواجهه با تلگرام، ارز دیجیتال و به طور کلی فناوری اطلاعات عملی غیر منطقی و ناشدنی به نظر میرسد و بهتر است مسئولین به فکر همراه شدن و ملی کردن این موج از تکنولوژی باشند .

تلگرام در روزهای اوج خود قرار گرفته است و به مرور روند سقوطی خود را در کشورطی میکند که البته این سقوط شاید چند سال هم طول بکشد پس بهتر است هر چه بهتر و سریعتر از این رسانه ی پرمخاطب استفاده کرد و کسب و کار خود را در این فضای پرمخاطب معرفی کرد. چون به نظر می رسد فیلترینگ(اگر روزی باشد ) هم تاثیر زیادی بر کسب و کار شما نخواهد گذاشت .وقتی از سامسونگ استفاده میکنم لذت میبرم :)) فقط همین

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو
در حال بارگذاری