مرجع تخصصی محصولات سامسونگ از جمله گلکسی، نوت، یخچال، لوازم خانگی و ... با به روز ترین اخبار و مقالات

دانلود پاورپوینت اصلاح الگوي مصرف در اموال عمومي (بيت المال) از منظر معارف اسلامي

رای دادن به این پست

دانلود فایل کامل پاورپوینت اصلاح الگوي مصرف در اموال عمومي (بيت المال) از منظر معارف اسلامي از سرویس پوشه

کلمات کلیدی :: پاورپوینت,اصلاح,الگوي,مصرف,در,اموال,عمومي,(بيت,المال),,از,منظر,معارف,اسلامي,پاورپوینت اصلاح الگوي مصرف در اموال عمومي (بيت المال),از منظر معارف اسلامي,دانلود پاورپوینت اصلاح الگوي مصرف در اموال عمومي (بيت المال) از منظر معارف اسلامي

متن کامل ::

پاورپوینت اصلاح الگوي مصرف در اموال عمومي (بيت المال) از منظر معارف اسلامي

پاورپوینت-اصلاح-الگوي-مصرف-در-اموال-عمومي-(بيت-المال)-از-منظر-معارف-اسلامي

دانلود پاورپوینت با موضوع پاورپوینت اصلاح الگوي مصرف در اموال عمومي (بيت المال) از منظر معارف اسلامي دارای 28 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد اسلاید : 28 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:

ارائه معيارها، بايدها و نبايدهايي که براي اصلاح شيوه استفاده از کالاها و خدمات نهايي و واسطه‌اي و تخصيص اموال و امکانات عمومي، در قرآن و سخنان پيشوايان اسلام وارد گرديده است.
3ـ ضرورت بحث: 1ـ اهميت فوق‌العاده مديريت استفاده از اموال در آموزه‌هاي اسلامي. 2ـ تاکيد مقام معظم رهبري بر ضرورت اصلاح الگوي مصرف به ويژه در بخش آب، کشاورزي و انرژي 3ـ هزينه‌ها و خسارت‌هاي سنگين وضعيت موجود الگوي مصرف. 4ـ اهميت دو چندان بحث براي اموال عمومي و بخش کشاورزي .

وضعيت مديريت استفاده از منابع آب در ايران و كشورهاي توسعه يافته
اتلاف محصولات کشاورزي د رکشور سهم صادرات کالاهاي غير نفتي در سال 1381، حدود 5/4 ميليارد دلار بود در حالي که رقم ضايعات بخش صنايع غذايي، با 200 ميليون دلار ارز آوري، به 5 ميليارد دلار مي‌رسيد در همان سال از 67 ميليون تن توليد محصولات کشاورزي، حدود 20 ميليون تن به ضايعات تبديل گرديد و ضايعات محصولات ايران نسبت به استانداردهاي بين المللي حدود 30 درصد بود.
4ـ جايگاه و شيوه بحث در علم اقتصاد 1ـ مصرف بهينه امکانات و درآمدهاي عمومي در اقتصاد متعارف از جمله مباحث اقتصاد بخش عمومي و سياست بهينه مخارج عمومي است. مشکل اصلي اقتصاددان‌ها در اين بحث انتخاب چارچوبي براي تجزيه و تحليل رفتار دولتمردان و استخراج نقطه بهينه اجتماعي است. 2- معرفي تابع هدف، امکانات درآمدي ، قيود و محدوديت‌ها و متدلوژي ، چهار عنصر کليدي بهينه‌يابي در رفتارهاي اقتصادي است. بهينه‌يابي رفتار مصرف کننده و توليد کننده در رفتارهاي فردي با استفاده از اين چهار عنصر به راحتي صورت مي‌پذيرد.
3ـ در بخش عمومي معرفي اين چهار عنصر با ابهامات زيادي مواجه است. رايج‌ترين مکتب در حال حاضر، مکتب اقتصادي سياست است که«بوکانان» در نطق جايزه نوبل خود آن را مطرح نموده است. وي هدف دولتمردان را پيگيري منافع شخصي‌ و متدلوژي بخش عمومي را فردگرايي روش شناختي مي‌داند و مي‌گويد؛ براي جلوگيري از سوء استفاده‌هاي احتمالي، بايد ابتدا قواعد اساسي اجماعي ناظر بر منافع عمومي را قبلاً به تصويب رساند و به کارگزاران دولت فقط در محدوده اين قواعد اجازه عمل داد.
5ـ تعريف بيت المال 1ـ معناي خاص: هر مالي که ملک عموم مسلمانان بوده و به صورت امانت در اختيار امام مسلمانان قرار مي‌گيرد تا در مصالح عمومي آنان صرف شود. درآمدهاي جزيه و خراج درصدر اسلام نمونه‌هاي آن هستند . تقسيم مازاد منابع بيت المال در ميان مردم عمدتاً از اين منابع بوده است. 2ـ معناي عام: مطلق اموالي که در اختيار دولت قرار مي‌گيرد اعم از درآمدهاي ناشي از خمس، زکات و ماليات‌ها و يا منابع طبيعي (مانند معادن، درياها، جنگل‌ها، زمين‌هاي موات) ، اوقاف عام و .. برخي از اين اموال موارد مصرف معيني دارند که دولت موظف است آن را رعايت نمايد.
6ـ امانت الهي و مردمي بودن بيت المال در نظام اسلامي کارگزاران دولت در دو سطح امانت داري مسؤولند. چرا که از طرفي عهده‌دار اموال مردم هستند و در مصرف آن بايد منافع و مصالح آنان را رعايت کنند و از طرف ديگر، حامل امانت الهي‌اند و در مقابل خداوند مسئول خواهند بود. امام علي عليه السلام در مقابل کسي که انتظار بخشش از اموال بيت المال به او را داشت. فرمود: «به خدا قسم! اين اموال نه دست رنج خودم و نه ميراث پدري من است؛ اما امانتي نزد من است؛ پس آن را به اهلش [مستحق واقعي آن] تحويل مي‌دهم» امام صادق عليه السلام فرمود: اموال از آن خداست و آنها را نزد آفريدگانش امانت نهاده است.

دانلود فایل


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو
در حال بارگذاری