مرجع تخصصی محصولات سامسونگ از جمله گلکسی، نوت، یخچال، لوازم خانگی و ... با به روز ترین اخبار و مقالات

دانلود گزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي)

رای دادن به این پست

دانلود فایل کامل گزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي) از سرویس پوشه

کلمات کلیدی :: گزارش,کارآموزی,تاريخچه,سيمان,در,جهان(مديريت,صنعتي),گزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي),دانلود گزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي) ,دانلودگزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي) ,دانلود گزارش کارآموزی

متن کامل ::

گزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي)

گزارش-کارآموزی-تاريخچه-سيمان-در-جهان(مديريت-صنعتي)

دانلود ورد با موضوع گزارش کارآموزی تاريخچه سيمان در جهان(مديريت صنعتي) دارای 55 صفحه و با فرمت .doc و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد صفحه : 55 صفحه

فرمت فایل: ورد .doc و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

 

قسمتی از متن نمونه:

فهرست
فصل اول :
 مقدمه :
تاریخچه سیمان در جهان
 تاریخچه سیمان خزر لوشان
 محصول تولیدی
نیروی انسانی
 معادن
 تشریح فرایند تولید
 مشخصات فنی
 راهنمای نقشه سیمان خزر
 چارت سازمانی
 فصل دوم :
 اهمیت کنترل کیفی سیمان
 معرفی واحد کنترل کیفی
نحوه گردش کار بخش کنترل کیفی سیمان خزر
 معرفی واحد X_RAY
 معرفی آزمایشگاه شیمی
مشخصات فیزیکی استاندارد سیمان ایران
معرفی آزمایشگاه فیزیک نسبتهای تشکیل دهنده اصلی کلینکر و سیمان
 فرمهای واحد کنترل کیفیت
تعیین مقاومت فشاری سیمان
 نمودارهای تحت کنترل بودن مقاومت فشاری سیمان
 عواملی که در کیفیت سیمان تاثیر دارند
فصل سوم :
 نظرات و پیشنهادات
 

فصل اول :

شرایط محیطی و مشخصات کارخانه
 
مقدمه :
 کلمه سیمان به هر نوع ماده چسبنده ای اطلاق می شود که قابلیت به چسباندن و یکپارچه کردن قطعات معدنی را دارا باشد . در شاخه مهندسی عمران ، سیمان گردی است نرم ، جاذب آب ، چسبانیده سنگ ریزه که اساسا مرکب از ترکیبات پخته شده و گداخته شده اکسید کلسیم ، اکسید سیلسیم ، اکسید آلومینیوم و اکسید آهن می باشد . مالات این گرد قادر است به مرور ، در مجاورت هوا یا در زیر آب سخت می شود و در زیر آب در ضمن داشتن ثبات حجم ، مقاومت خود در فاصله 28 روز زیر آب ماندن دارای حداقل مقاومت 250 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع گردد.

تاریخچه سیمان درجهان
 از زمان باستان ، کاربرد مواد سیمانی سابقه ای طولانی دارد . مصریان قدیم از سنگ گچ ناخالص پخته استفاده می کردند یونانیها و رومیها سنگ آهک پخته را بکار می بردند و بعد از افزودن آب ، ماسه ، خزه ، سنگ ریزه یا آجر و سفالهای شکسته را به آهک آموختند و این اولین ساخت سیمان در تاریخ بود . ملات آهک در زیر آب سخت نمی شود ، لذا رومیها  آهک و خاکسترهای آتشفشانی یا سفالهای رسی پخته شده نرم را با هم آسیاب می کردند و برای ساختمانهای زیر آب استفاده می نمودند در قرون وسطی کیفیت و کاربرد سیمان تنزل کلی پیدا کرد و فقط در قرن هیجدهم است که می توان پیشرفتی در دانش مربوط به سیمان را مشاهده نمود . در سال 1756 جان سیمتون دریافت که بهترین ملات از مخلوط پولازون ( خاکستر آتشفشانی ) و سنگ آهکی که دارای مقدار زیادی مواد رسی باشد به دست می آید یمتون با شناخت نقش رس که تا آن زمان آن را تا ان زمان آن را نامطلوب می دانستند اولین کسی بود که به خواص شیمیایی آهک آبی پی برد . بعد سیمانهای هیدرولیکی دیگری ساخته شدند نظیر سیمان رومی که توسط ژوزف پارکر بدست آمد و به ثبت سیمان پروتلند توسط یک بنای اهل لیدز به نام ژوزف اسپتین (Asptin ) در سال 1824 منجر شد .
 این سیمان از حرارت دادن خاک رس بسیار نرم و سنگ آهک سخت در کوره تا زمان متصاعد شدن گاز کربنیک به دست آمد حرارت این گروه کوره تا زمان متصاعد شدن گاز کربنیک به دست آمد حرارت این گروه خیلی پایین تر از حرارت لازم برای پخت کلینکر بود . در سال 1845 نخستین نمونه سیمان مدرن توسط اسحاق جانسون ساخته شد . او مخلوطی از خاک رس و نوعی سنگ آهک که بطور عمده شامل صدفهای کوچک دریایی است ( سنگ آهک فسیلی ) را تا زمان کلینکر شدن پخت تا واکنشهای ضروری برای تشکیل ترکیبات سیمانی قوی صورت بگیرد . در نهایت به مرور  زمان مطالعات علمی برای کشف  خواص سیمانی برخی مصالح صورت گرفت و منجر به ساخت آن چیزی که امروزه سیمان پرتلند می نامیم شد .

دانلود فایل


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو
در حال بارگذاری